Сучасні технології — майбутнім студентам

29.02.2016 00:58

Ще у жовтні минулого року згідно з планом проекту DESIRE «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії» ректор ЗНТУ проф. С. Бєліков та координатор проекту Дірк Ван Мероде (Томас Мор Мехелен-Антверпен, Бельгія), урочисто відкрили нову Лабораторію вбудованих систем та віртуальної інженерії на базі кафедри програмних засобів. Сьогодні лабораторія активно працює над виконанням освітніх та дослідницьких проектів.

Студенти кафедри отримали величезні можливості завдяки сучасному обладнанню – два сервери лабораторії, комп'ютери, різноманітні програмно-апаратні платформи (Arduino, Altera Cyclone, Raspberry Pi), платформи для навчання робототехніці Formula Flowcode Buggy, 3D-принтер Leapfrog Creatr HS, 3D-сканер Gotcha, керовані віддалено експерименти GOLDI. Вже є перші вагомі практичні результати – власні розробки, доповіді на конференціях, статті в наукових журналах світового рівня, авторські свідоцтва, грамота з Національного виставкового конкурсу «Видатні науково-практичні досягнення в освіті» у номінації «Електронний освітній ресурс».

Викладачі кафедри завдяки проекту здобули новий досвід та практичні навички. Так, асистенти кафедри Жанна Камінська та Ольга Гладкова разом з колегами з Київського університету імені Бориса Грінченка прийняли участь у тренінгу «Технології використання 3D – пристроїв в інженерній освіті». Навчання для викладачів відбулося на базі компанії FABBERS (м.Київ) влітку минулого року. У процесі тренінгу учасники ознайомились з технологіями 3D друку та 3D сканування, з методами створення фізичних прототипів на основі віртуальної 3D-моделі, з різноманітними матеріалами, які використовуються для 3D друкування (ABS-пластик, PLA-пластик, віск, фотополімери та ін.), з використовуваним спеціалізованим програмним забезпеченням та його налаштуваннями.

Сучасні технології активно впроваджуються не лише в навчальний процес студентів кафедри програмних засобів, але й в профорієнтаційну роботу з майбутніми абітурієнтами. Наприклад, платформи для навчання робототехніці Formula Flowcode Buggy були активно представлені на виставці Абітурієнт-2016 в Козак палаці, а також на Дні відкритих дверей в актовій залі ЗНТУ. І завжди біля нашого стенду було багато зацікавленої молоді!

19 лютого 2016 року викладачі кафедри програмних засобів Лариса Дейнега, Олександр Качан, Жанна Камінська підготували та провели День відкритих дверей кафедри для учнів Запорізького технічного ліцею, зокрема, для команди з робототехніки під керівництвом вчителя Ткаченко Т.В.. Ліцеїсти, які приймають активну участь в турнірах та олімпіадах з робототехніки, ознайомились з сучасною технікою, інноваційними технологіями, що використовуються в навчальному процесі кафедри програмних засобів. Зокрема, Жанна Камінська продемонструвала технологію 3D друкування. Олександр Качан розповів про апаратне забезпечення Лабораторії вбудованих систем та віддаленої інженерії. Лариса Дейнега разом зі студентами 2 курсу кафедри програмних засобів продемонстрували роботу платформи Formula Flowcode Buggy – пошук шляху в лабіринті за допомогою датчиків світла, а також переміщення маршрутом, обраним за допомогою датчиків кольору.

Ліцеїсти із захопленням сприйняли нову інформацію, а викладачі обговорили шляхи майбутньої співпраці з ліцеєм та запросили учнів на навчання на кафедру програмних засобів ЗНТУ.

 

 

Анжеліка Пархоменко,
доцент кафедри програмних засобів