Підсумки півфіналу світу ACM-ICPC та III етапу всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

22.10.2014 10:39

З 16 по 19 жовтня 2014 року відбувся півфінал світу студентської олімпіади з програмування ACM-ICPC по південно-східній Європі в Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ), який проводився одночасно із фіналом чемпіонату України з програмування ACM-ICPC у вищій лізі.

За підсумками змагань команда ZNTU_SetUp показала відмінний результат, посівши 8 призове місце в підсумковій таблиці півфіналу світу та 7 призове місце в фіналі чемпіонату України у вищій лізі та вирішивши 7 задач з 10, а команда ZNTU_Kappatalize отримала величезний досвід та вагомі практичні навички участі у півфіналі світу, що дозволить їм у майбутньому гідно представляти ЗНТУ (вирішивши 3 задачі з 10).

Загалом у півфіналі світу студентської олімпіади з програмування змагалося 76 команд з 8 країн південно-східної Європи. Завдяки всесвітній мережі Internet півфінал першості світу проводився паралельно на двох майданчиках: у м. Вінниця та в м. Бухаресті. Учасниками вінницького півфіналу світу стали 34 команди з України та Туреччини, а Бухарестський технічний університет прийняв 42 команди з Румунії, Албанії, Туреччини, Сербії, Болгарії, Молдови та Македонії.

Запорізький національний технічний університет на олімпіаді був представлений двома командами:

  • ZNTU_SetUp: Задорожній Євген Віталійович, Безсонов Андрій Георгійович, Косаренко Вікторія Геннадіївна, КНТ-411, IV курс;
  • ZNTU_Kappatalize: Твердохліб Євгеній Романович, КНТ-213, Міщенко Максим Євгенович, КНТ-413, II курс, Ковальчук Анжеліка Олегівна, КНТ-512, III курс.

Присутність команд на олімпіаді стала можливою завдяки підтримці ректорату та профкому студентів ЗНТУ.

Спонсорами олімпіади виступили провідні світові IT-компанії: IBM, AM-SOFT, Facebook, Microsoft, WIN Interactive, Infopulse, Datagroup, Materialise, CDM, ABBYY, EY, Tucha, Київстар, ILOGOS, Miratech, 1C, SysIQ, GlobalLogic, SoftServe, Kaspersky та інші.
Офіційне відкриття півфіналу світу в м. Вінниця розпочалось із вітального слова першого проректора ВНТУ, професора Романюка Олександра Никифоровича, та доповіді директора півфіналу світу, професора Володимира Івановича Месюри.

Після церемонії відкриття олімпіади відбувся пробний тур (знайомство з системою проведення олімпіади). Також учасникам олімпіади були запропонована технічна доповідь представника компанії Facebook щодо успішного проходження співбесід в IT-компаніях.

За основним туром змагань можна було спостерігати в режимі он-лайн через мережу Internet. Конкурс був доволі складним: за 5 годин потрібно було вирішити 10 складних і одночасно цікавих задач, для розуміння і розв’язання яких потрібні були знання не тільки мов програмування (С/С++, Java) і математики, а й теорії алгоритмів, теорії графів, комбінаторики, і найголовніше – володіння нестандартним швидким логічним мисленням. При цьому на команду, що складалась із 3 чоловік, був виділений лише один комп’ютер, тобто змагання вимагало від учасників злагодженої командної співпраці.

Переможці півфіналу світу в абсолютному заліку:

  •   перше місце виборола команда LNU Penguins (Львівський національний університет);
  •   друге місце посіли команди Flawless та Unicon (Київський національний університет ім. Т. Шевченка);
  •   на 3 місці – Unibuc_Infoarena_Coders (Бухарестський технічний університет), команда ONU 1 2/3 (Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова) та команда VNTU_[wRabbits] (Винницький національний технічний університет).

Детальніше з результатами учасників можна ознайомитися на сайті олімпіади.

У програмі олімпіади були також передбачені наступні розважальні заходи: відвідання шоу води, світла і музики (світло-музичний фонтан Roshen) в м. Вінниця, екскурсія до Художнього музею ВНТУ, екскурсія містом з відвідуванням музею-садиби М.І. Пирогова і ставки Гітлера, змагання з боулінгу та інші.

Загалом, участь в олімпіадах такого рівня – це нагода отримати величезний досвід, адже потрапити до списку фіналістів – означає перш за все перемогти самих себе. Також це можливість привернути до себе увагу ІТ-компаній і отримати від них цікаві пропозиції щодо подальшого працевлаштування.

Ми щиро вітаємо переможців, сподіваємося, що всі студенти отримали величезне задоволення і корисні навички від участі в олімпіаді, і бажаємо всім в майбутньому успішно застосувати свої знання в житті!

тренер, старший викладач кафедри програмних засобів
Миронова Наталя Олексіївна